חיפוש :

כיצד לקבוע מחיר שרשרת פנינים ?

ניסיון להשוואת מחירים בפנינים יכול לעיתים להיות מטעה ומפרך . ערכית סקר שוק באזור הבורסה לדוגמא, מראה פערי מחירים גבוהים ; בחנויות תכשיטים מסורתיות , ניתן למצוא שרשרת פנינים לבנות בגודל של 9 מ"מ במחיר של 4500 ש"ח  , ולעומת זאת בחנויות המתמחות בפנינים ניתן למצוא את אותה השרשרת ב 1500 ש"ח ואף פחות - לפי איכות הפנינים .
אם כן , מה קובע את המחיר? ומדוע מגיעים לפערים כל כך גדולים בין החנויות ?(בהנחה שמדובר בפנינים זהות) .

פערי מחירים - לפי ההתמחות


בעיקרון , כאשר נרצה לקנות ספה לבית , תמיד נעדיף ללכת אל חנות המפעל שמייצרת ומתמחה בנושא . אם ננסה להשוות מחירים בין חנות המפעל המתמחה בספות, לבין חנות ריהוט שיש בה את "הכל" , כלומר יש באותה החנות גם ריהוט משרדי, מטבחים ,כסאות וכו' , קרוב לודאי שנקבל מחיר גבוה יותר. כיוון שלמעשה, גם אם החנות אינה מצהירה על כך , יש לה תחום מסויים אחד שהיא מומחית בו , ובו היא משקיעה את מירב המאמצים . בדוגמא שמוזכרת לגבי שרשרת  פנינים , די ברור כי בחנות בה  המחיר יקר  - 4500 ש"ח  ,- ההתמחות אינה בשרשראות פנינים , אלא בתחומים אחרים . בהתאם לזאת,  המכירות באותה חנות יהיו כ - 70% בתחום המומחיות של אותה החנות ו-30% בשאר המוצרים . לכן , יהיה הגיוני עבור אותה חנות , לדרוש מחיר גבוה עבור מוצר שנמכר כמה פעמים בודדות בשנה, שכן הוא אינו חשוב למחזור המכירות של אותה החנות, אלא, בא להשלים את המלאי של החנות  בכך שיהיו בה את כל סוגי המוצרים . לכן , רצוי לקנות שרשרת פנינים מחנות בה יש מבחר גדול של פנינים . יתרון נוסף לקנות בחנות בה יש תחום התמחות ברור , הוא שרוב הסיכויים שהיא מייבאת את המוצרים בעצמה , ולא קונה מיבואן , כך שהמחיר יהיה זול יותר באופן משמעותי .

איכות הפנינים , גודל , מחיר

גודל ואיכות הפנינים הינם גורמים קריטיים הקובעים את מחיר הפנינים . ככל שהפנינים גדולות יותר כך הם יקרות יותר , וככל שרמת הברק שלהן , רמת העיגול , וניקיון שטח הפנים גבוהים כך מחיר הפנינים עולה . כיוון שרוב הקונים אינם יודעים כיצד לבדוק את איכות הפנינים , יש להתמקד  בשני נושאים עיקריים: 1. גודל הפנינים - קל לראות ולמדוד . מחיר שרשרת פנינים בגודל ממוצע של 8 מ"מ  באיכות טובה , ינוע באזור ה 1000 -1500 ש"ח .  עד לגודל של 10 מ"מ  , המחירים לרוב נשארים בסביבות ה-2000 ש"ח ומטה . אך כאשר עוברים לגודל של 11-12 מ"מ המחיר משתנה באופן משמעותי ביחס שאינו ישר , לדוגמא, מחיר שרשרת באיכות טובה בגודל של 12-13 מ"מ , יהיה כ -4500 ומעלה , ושרשרת בגודל 13-15 מ"מ באיכות טובה תעלה 10000 ש"ח ויותר . 

2.איכות הפנינים -בדיקת איכות יש לבצע בצורה הבאה : האם  שטח הפנים של הפנינים מחורץ ובעל שקעים ופגמים רבים? ככל שפני השטח נקיים יותר מפגמים ,כך  הפנינים איכותיות יותר. יש לזכור כי לעולם לא ניתן למצוא שרשרת פנינים שבה כל הפנינים יהיו נקיים לחלוטין מפגמים . שרשרת שכזו , תעלה חשד לגבי אמיתות ומקור הפנינים . ברק הפנינה צריך להיות בוהק ומחזיר אור לבן ובעל גוון בהיר כגון ורוד או שמנת . פנינים עגולות לחלוטין נחשבות לנדירות ביותר בגדלים של 9 מ"מ ומעלה, ולכן מחירם יהיה יקר יותר . שרשרת פנינים ממים מתוקים שבה כל הנתונים הנ"ל ברמה טובה ,  תעלה 650 ש"ח ומעלה  בקוטר של 6 מ"מ   ,  הנחשב לגודל ההתחלתי של שרשרת . יש להדגיש כי מחיר שרשרת פנינים ממים מלוחים , שונה לחלוטין , ויהיה גבוה בהרבה . לדוגמא , שרשרת בקוטר 6 מ"מ  ממים מלוחים באיכות טובה תעלה 3500 ש"ח .כדי להסביר אודות  מחיר פניני מים מלוחים נעסוק במאמר נפרד
2all בניית אתרים